Výber jazyka

Obsah

Maratón

Typ: ostatné
Maratón Dňa 3. októbra 2015 sa pod záštitou občianskeho združenia Beskydy bez hraníc o .z. a obecného úradu v Lokci uskutočnil 0. ročník cyklo-bežeckého podujatia  z Lokce do Mútneho s dĺžkou 16 km a názvom Lokca – pod Pilsko – Lokca.

Dňa 3. októbra 2015 sa pod záštitou občianskeho združenia Beskydy bez hraníc o .z. a obecného úradu v Lokci uskutočnil 0. ročník cyklo-bežeckého podujatia  z Lokce do Mútneho s dĺžkou 16 km a názvom Lokca – pod Pilsko – Lokca. Trať, ktorú pripravili organizátori viedla z Lokce (časť Polianka) smerom ku krížu na Jarovisku a odtiaľ cez Brabírku , popod Vráta, popod Prednú Poperačku,  Vyšnú Poperačku, popod Náveterný vrch a Sochov vrch až do Mútneho. Cieľ bol blízko kostola, pri Reštaurácii Na Rínku. Na trati boli pripravené dve občerstvovacie miesta. Preteky sa konali v dvoch hlavných kategóriách Beh a Bicykel. Každá sa delila na podkategórie Muži a Ženy – podľa veku a to: do 18 rokov, od 18 do 40 a nad 40. Na tomto nultom ročníku sa zúčastnilo 21 športovcov z toho 7 bicyklistov. Do cieľa ako prvý muž na bicykli prišiel Krištofčák Daniel s časom (1 h. 03 min.), prvá žena na bicykli bola Krištofčáková Katka (1 h. 48 min.). V behu to boli: Sitárik Peter (1 h. 21 min.) a Kršáková Janka (1 h. 44 min.).

Kategórie: BEH:
Muži
19-40: 1. Socha Ján 1:47 , 2. Feja Ján 2:12, 3. Bartoš Andrej 2:20
40-60: 1. Sitárik Peter 1:21 , 2. Buc Martin 1:23

Ženy
19-40: 1. Sýkorová Štefánia 1:47,5, 2. Florková Jana 1:48, 3. Bartošová Gabika 2:12
40- 60: 1. Kršáková Janka 1:44

turistika: Sitáriková Mária, , Kvasňáková Jozefína, Kvasniaková Ema

alternatívne trasy: Janckulíková Andrea, Uhliariková Mirka

BIKE:
Muži:
19-40: 1. Krištofčák Daniel 1:03,   2. Voška Marek 1:13 / defekt na trati/, 3. Žilinec Jarolím 1:48

40-60: 1. Kršák Ján  1:11, 2. Voška Ľubo

Ženy:
19-40:  1. Krištofčáková Katka: 1:48

Pre všetkých športovcov bola v cieli v Mútnom pripravená fazuľová polievka a rôzne nápoje. Po presune do Lokce boli v Bridge bare o 13:30 vyhlásení a ocenení víťazi. Posedenie s chutným guľášom bolo spestrené premietaním fotografií z akcie.
Všetkým sponzorom: OcU Lokca, Beskydy bez hraníc, o.z., VK print Vasiľov, Reštaurácia na Rínku – Mútne, Šmaľo , Veľkosklad Vavrečka , ako i všetkým organizátorom na trati a občerstvovacích staniciach, ktorí sa postarali o veľmi pekné podujatie.